Αρχική Αθλητισμός Αποκλειστικό: Ελλάδα – Βοσνία 2-1 και η ελληνική νεολαία δεν ξέχασε τη...

Αποκλειστικό: Ελλάδα – Βοσνία 2-1 και η ελληνική νεολαία δεν ξέχασε τη Μακεδονία

0
324

Η εικόνα της γαλανόλευκης ήταν πολύ ικανοποιητική στο πρώτο 45λεπτο. Είχε εννέα τελικές (οι τρεις στο στόχο), πέτυχε ένα θαυμάσιο γκολ με τον Παυλίδη έπειτα από ωραίο συνδυασμό με τον Μάνταλο, είχε και άλλες δυο καλές στιγμές με Μπακάκη (33′) και Μάνταλο (41′), έβγαλε ένταση, έμπαινε δυνατά στις μονομαχίες και σε γενικές γραμμές άφησε θετική γεύση. Αν αντιδρούσε καλύτερα και στη φάση του τέρματος που δέχτηκε, θα μιλούσαμε για ένα εξαιρετικό ημίχρονο.

Αυτό όμως που κέρδισε το ενδιαφέρον όλων ήταν μια παρέα νέων που σήκωσε ένα πανό για την ελληνικότητα της Μακεδονίας, αποδεικνύοντας ότι οι νέοι είναι στην πρωτοπορία του αγώνα. Μακεδονία Γη Ελληνική λοιπόν, όπως έγραφε και το πανό.